VMware Platinum Nedir?

VMware Platinum Nedir?
REKLAM ALANI

VMware vSphere Platinum, hypervisor ile tamamen entegre olan gelişmiş güvenlik yetenekleri sunan vSphere sürümüdür. VMware Platinum, VMware vSphere Enterprise Plus ve VMware AppDefense’da içermektedir. AppDefense eklentisi, VMware’in hypervisor ve machine learning yeteneklerinden yararlanmasınıda sağlar.Temelinde  güvenliği basit bir şekilde sağlayacak ve kullanımı kolay hale getirecek şekilde çalışır. AppDefense, bilinen iyi durumdaki sanal makinenin (VM) temelini oluşturmanıza izin verir ve  iyi durumdaki halini izleyerek güvence altına alır. İşletim sisteminin kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmesi durumunda, Appdefence değişiklikleri algılar ve zarar görmesini önler.

Appdefense eklentisi VMware araçlarıyla birlikte yüklenmektedir. Ancak, hepsini bir araya getirenin  vCenter Server olduğunu unutmamak gerekir.

VMware Platinum Yükleme işlemi;

ARA REKLAM ALANI
 • Installing AppDefense Plugin & Virtual Appliance
 • Installing Host Module
 • Installing Guest Module

AppDefense , OVF / OVA template şirket içi yüklemelerinizde  bir AppDefense Uygulamasını dağıtarak  kayıt işlemi aracılığıyla vCenter Sunucusuna bağlanır. AppDefense Appliance, sonra vCenter Server’dan envanteri toplar. Daha sonra, ESXi hosta AppDefense host Modülü’nü ve uygulama iş yüklerinizin çalıştığı sanal makinelere AppDefense guest Modülü’nü kuruluma hazır hale getirir.

VCenter VMware AppDefense eklentinin genel bir ekran görüntüsü,

VMware Platinum sürümü avantajları;

 • VM’leri iyi bir durumda tutmak için machine learning
  kullanır ve bu bilinen durumdan herhangi bir fark olur ise AppDefense tarafından düzeltilir.
 • Appdefense, uygulamanızın ortamdaki davranışı  görselleştirme özelliğine sahiptir. Herhangi bir uygulama stabil durumdan farklı davranmaya başlarsa, AppDefense bunu algılar.
 • VMware Platinum, VMware vSphere çalıştıran sanal altyapınızdaki saldırıları azaltır.
 • Sorunsuz dağıtım sağlar.
 • Mevcut AV korumanız varsa, beraberinde daha güçlü, gelişmiş bir güvenlik olanağı sağlar.
 • ESXi hostun, önyükleme yaparken kod imzalamayla bütünlüğünün korunmasına yardımcı olan ESXi için güvenli önyükleme kullanır.
 • VSphere’in üzerinde çalışabilen Microsoft Sanallaştırma tabanlı güvenlik ve kimlik bilgisi korumasını destekler.
 • Sanal TPM 2.0 destekler ve guest işletim sistemini daha güvenli hale getirmek için gerekli mekanizmaya izin verir.
  VMware vSphere konsolunun görünümü,

AppDefense, vSphere ve VMware NSX’i kullanarak, işlem iletişimini engelleme, adli analiz kayıt oluşturma yeteneğine ve gelişmiş raporlama özelliğine sahiptir.

VMware Platinum detaylı bir entegrasyona sahiptir ve veri merkezi için tam bir güvenlik modeli sağlamak üzere vSAN, NSX ve vRealize Suite gibi diğer VMware ürünleriyle sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.